تبلیغات
NILADIC
منوی اصلی

++g

خود برنامه را کامپایل می کند. چنانچه با خطایی رو به رو شود اررور مورد نظر رو به این صورت که در خط فلان فلان ارور هست رو نشان می دهد. اگر هم اشکالی وجود نداشته باشه به طور پیش فرض فایل اجرایی برنامه شما به عنوان a.out در همان دایرکتوری ساخته می شود.

g++ 404.cpp

o-

استفاده از این option باعث می شه که فایل اجرایی ساخته شده به نام دلخواه شما یا در دایرکتوری دلخواه شما به وجود بیاد.

g++ -o sample 404.cpp

توضیح: در همان دایرکتوری فایل اجرایی sample ایجاد می شود.

g++ /home/four-o-four/sample 404.cpp

توضیح: فایل اجرایی در این دایرکتوری ساخته می شود.

Wall-

این option به معنی all warnings است و تمامی اخطار ها را به شما نشان می دهد. توجه کنیدکه اخطار با خطا فرق داره! مثلا اگر شما به جای استفاده از == از = استفاده کرده باشید یا متغیری از نوع لوکال رو مقدار دهی اولیه(initiaze)نکرده باشید یا موارد مشابه اون رو به شما گزارش می دهد. توصیه می شود که همیشه از این option استفاده کنید. چون واقعا سرعت شما را در debug کردن افزایش می دهد.

g++ -Wall  404.cpp

O2-

استفاده از این option باعث می شه برنامه شما تا حد خوبی optimize شود. به شیوه ای که حتی در مواردی زمان اجرایی آن به نصف می رسد! مثلا به جای مود۲ عدد رو با ۲ and می کنه وIQ های بسیاری در مورد حلقه های اضافی و if های بکار رفته و .. می زند که فعلا وارد بحث نمی شویم. باز هم توصیه می شود همیشه برنامه هایتان را با این option compile کنید. موارد دیگری مثل -O3 و .. هم هستند که من اطلاعات دقیقی در موردشون نداشتم!

g++  -O2  404.cpp

اجرای برنامه

./sample

این کار فایل sample را برای شما اجرا می کند.

استفاده از جریان استاندارد برای ورودی و خروجی

اگر برنامه شما از ورودی استاندار می خواند؛ می توانید فایلی را نیز به عنوان ورودی به آن پاس دهید یا خروجی را در فایل بریزید به جای اینکه در صفحه ببینید. برای این مورد به این مثال توجه کنید:

./samle <in > out

فایلی به نام sample اجرا شده و ورودی را از فایل in خوانده و خروجی را در فایل out می ریزد.


برای توضیحات بیش تر منیوال این دستور را مطالعه کنید. یعنی در ترمینال بنویسید:

man g++